IX. Győri Ashihara Karate Gála

Rendező: Likócsi Ashihara Karate KSE
Verseny helye: Molnár Vid Bertalan Közösségi Ház, Győr, /Győrszentiván városrész/, Váci u. 3.

/súlycsoportok a nevezésektől függően változhatnak/

Védőfelszerelés: fejvédő, lábfejes sípcsont védő, fiúk lágyékvédő, lányok mellvédő, gyermek I-III és serdülő kategóriában testvédő,.

Küzdelem

Küzdőidő: ........ Gyermek kat.:........ 1 perc + fél perc hosszabbítás.

................................Serdülő kat.: ...........1,5 perc + fél perc hosszabbítás.

................................Ifjúsági, junior: .......2 perc,+1 perc hosszabbítás.

Támadható felületek és tiltott technikák.

Teljes erejű ütések rúgások a test bármely felületére, kivéve fej érintése, torok, lágyék, gerinc, térd.
Fej ütése, frontális rúgása, könyökütés.
Fogás 4 mp-ig engedélyezett! /Földharc nincs!/

Pontozás:

Ippon / egy pontot ér / Bármelyik ütés, csapás, ami testen tiszta találatnak minősül. Bármelyik rúgás lábra.

Nihon /két pont/ Test rúgás, hátat érő test ütés.

Sanbon /három pont/ Fej rúgás, minden kontrolált technika amelyet szabályos dobás, lábsöprés után, vagy az ellenfél földre /önhibájából/ kerülése után hajtanak végre.

Győzelem: KO, feladás, döntő fölény 8 pont különbség, feladás, pontozással, bírói döntéssel menetidő letelte után.

Felnőtt:

1991 - től ........Férfi -60 kg, -70 kg, -80 kg, -90 kg, +90kg
1991 - től ........Nők -55 kg, -65 kg, -75 kg

Védőfelszerelés: Lábfejes sípcsontvédő, lágyékvédő férfiak, mellvédő nők. Fogsorvédő ajánlott!

Küzdelem

Küzdőidő: ........ Férfi : 1x3 perc, döntetlen esetén 1 perc hosszabbítás / első érvényes találat/.

........ ........ ........ ....Női : 1x2 perc döntetlen esetén 1 perc hosszabbítás /első érvényes találat/

Teljes erejű ütések rúgások a test bármely felületére, kivéve torok, lágyék, gerinc, térd, fej ütése.
Fogás 4 mp-ig engedélyezett!
Fejet megfogva ütés-rúgásba belehúzni tilos! / Földharc nincs!/

Pontozás:

Ippon / egy pontot ér / Bármelyik ütés, csapás testen, ami megrendítő erejű. Bármelyik rúgás lábra, ami megrendítő erejű.

Nihon /két pont/ Test rúgás, hátat érő test ütés

Sanbon /három pont/ Fej rúgás, ami megrendítő erejű, minden kontrolált technika amelyet szabályos dobás, lábsöprés után, vagy az ellenfél földre /önhibájából/ kerülése után hajtanak végre.

KATA versenyszám : Kettő szabadon választott Ashihara Karateformagyakorlat bemutatása árnyékolva. (Minden korosztály nevezhet)

Gyermek mini és gyermek I-II. kategóriában csak 1 formagyakorlatot kell bemutatni.

Junior, Felnőtt WCK + /full kontakt!/, Gyerek, serdülő, ifjúsági Light Kontakt

Kategóriák, korcsoportok, lásd: ashihara konck down szabályrendszer + tiszta fej ütés 1 pont

Védőfelszerelés: lágyékvédő, fogsorvédő, 10 oz boksz kesztyű, fejvédő

Küzdelem

Küzdőidő: gyermek, serdülő, ifjúsági, junior 1,- 1,5, - 2 perc +1 perc,

Felnőtt: 3 perc+ 1 perc

• Ütések rúgások a test bármely felületére, fejre, kivéve, torok, lágyék, gerinc, térd.
  • Gyerek, serdülő, ifjúsági, junior: Test, comb KO engedélyezett, fej KO TILOS!
  • Fogás 4 mp-ig engedélyezett! / Földharc nincs!/

Győzelem: KO, feladás, bírói döntés

Versenyszabályzat:

Az itt leírtak általánosan érvényesek minden versenyszámban. A szabályok kialakításánál első rendű szempontok a versenyzők egészségének megóvása és a harcművészekhez méltó körülmények, fegyelem megteremtése.

Sérülés: Mindenki számára kötelező az orvosi engedély beszerzése. A sportolók saját és az edzőjük felelősségére indulhatnak a kiírt versenyen.

Óvás: Óvás nincs, a bírói ítéletek véglegesek és megtámadhatatlanok.

Sorsolás: A versenyzők sorrendjének a sorsolása a mérlegelési és jelentkezési jegyzőkönyvek alapján kerül megrendezésre.

Bíráskodás szabályai:

Küzdőterület: 2 páston, 8x8 méteres tatami küzdőszőnyeg

Versenyruházat: A versenyzők stílusuknak megfelelő tiszta karate-git hordhatnak. Engedély nélküli felszerelés vagy öltözet tilos. Fáslit, kötést vagy más eszközt, amit sérülés miatt kell használni a vezetőbíró, engedélyezheti az orvos javaslatára.

A versenyző csak egy övet viselhet. AKA pirosat, AO kéket. Az övfokazatát jelző övet a küzdelem alatt nem hordhatja.

A felkészüléshez sok kitartást, a versenyhez sok sikert kívánok.